Rüyada Ağaç Kesmek Görmek

İslami Rüya Tabirleri, Rüyada Ağaç Kesmek Görmek Ne Anlama Gelir, Rüyada Ağaç Kesmek Görmek İslami Rüya Tabiri, Rüyada Ağaç Kesmek Görmek Dini Yorumu

Rüyanızda gördüğünüz Ağaç Kesmek ile ilgili rüya yorumlarını çeşitli kaynak sitelerden sizler için toparladık. Rüyada Ağaç Kesmek Görmek ile ilgili en doğru ve gerçekçi rüya tabirlerini sizlere sunuyoruz.

Unutmayın ki rüya ile âmel edilmez. En güvenilir rüya tabirlerinin adresi.SİTEMİZDE YAPILMIŞ BÜTÜN RÜYA TABİRLERİ PSİKOLOJİK KAYNAKLARA GÖRE YAPILMIŞTIR. İSLAMİ, DİNİ YA DA DİYANET RÜYA TABİRLERİ ANCAK KİŞİYE ÖZEL EHİL KİŞİLER TARAFINDAN TABİR EDİLEBİLİR. BU SİTEDEN OKUDUĞUNUZ RÜYALARI İSLAMİ DEĞER OLARAK KABUL ETMEYİNİZ.
Rüyada Ağaç Görmek

Ağaçlar ahlâkı değişik kadınlara ve erkeklere alâmettir.Ayrıca ağaçlar kavgaya alâmettir.

Bilinmeyen ağaçlar sıkıntıya ve çileye alâmettir. Bu rüyayı gören kimse bidat sahibi ise bidati terk eder. Küfür sahibi ise iman ehlinden olur.

Güzel kokulu ağaçlar dindar kimselere, amelsiz ilme veya icraat olmaksızın konuşmaya alâmettir. Portakal, limon gibi hem kokan hem de meyvesi yenilen ağaçlar, kimsenin içinin de dışı gibi temiz olacağına, ilimle beraber amele, sözle beraber icraata alâmettir. Hurma ve ceviz gibi kokusu olmayan, ancak meyvesi yenilen ağaçları görmek, zahmet ve yorgunluk çekmek suretiyle kendilerinden mal elde edilen büyük kimselere alâmettir.

Selvi gibi ne kokusu ne de meyvesi olmayan ağaçlar ise cimriliğe alâmettir.

Tuba ağacı hayatın sonunun güzel olacağına alâmettir. Hurma ağacı güzel söze alâmettir. Ebucehil karpuzu ağaçlar da kötü söze alâmettir.

Yaprak döken ağaçlar fakirliğe ve zenginliğe, ilmi ezberlemeye ve unutmaya veya sevince ve üzüntüye alâmettir. Yaprak dökmeyen ağaçlar uzun ömre, rızkın devamına, zenginliğe ve dinde sebat etmeye alâmettir.

Meyvesi olmayan ağaç malı mülkü ve hayri olmayan kimselere alâmettir. Dikenli ağaç dayanılmaz, ulaşılmaz isteklere sahip kimseye alâmettir.

Ağacın kabuğu berekettir. Bahçeye ağaç diktiğini gören kimsenin evladı olur.

Ağaçların dağın etrafını kuşattığını görmek o beldede neslin çoğalacağına alâmettir.

Ahlah-u Teâlâ’nın Musa Aleyhisselm’a hitap ettiği ağacı görmek  Allah-u Teâlâ’ya yakınlaşmak anlamına gelir. Ağaç nimetlere de alâmettir. Kuru ağaç hidayete ve rızka alâmettir.

Ağaç altında insanlarla beraber oturmak Allah’ın rızasına ulaşmaya alâmettir. Rüyayı gören kimse imansız ise iman ehlinden olur. Günâhkar ise tevbe etme fırsatına sahip olur. Rüyada ağaç kestiğini gören kimsenin hanımı vefat eder. Ağacın kuruması ise hastanın ölümüne alâmettir.

Ağaçların üzerine yatıp uzandığını görmek, kişinin çok sayıda çocuğu olacağına alâmettir. Ağaç ektiğini ve ağacın gelişip büyüdüğünü gören kimse bir topluluğa damat olur ve büyük şeref elde eder.

Başkasının ağacından meyve toplamak veya bir ağaçtan ağacın meyvelerinden gayri meyve toplamak haram mala alâmettir.

Bir kısım rüya tabirlerine göre, ağacın kesilmesi, kesen kimsenin ve ailesinin yakalanacağı bir hastalıktır diye tabir edilmiştir.

Ağaç rüyaları genel olarak çok iyi sayılır. Yalnız ağaçların yeşil, canlı, ulu, vb. olmaları da gerekir. Rüyasında yaprakları yemyeşil, ulu bir ağacın altında durduğunu veya oturduğunu gören kimse talihli sayılır. Çünkü o daima korunulacak, gözetilecektir. İstediklerini elde etmesi de güç olmayacaktır. Yani dört başı mamur denilen türden bir yaşamı olacaktır. Fakat ağacın yaprakları dökülmüşse insan, istediklerini elde edebilmek için çok uğraşmak zorundadır. Ağaç kurumuşsa başarıdan umudu kesmek daha doğrudur. Sıra sıra yemyeşil ağaçlar büyük murat, başarı ve mutluluktur. Bu rüyayı görenin her istediği olur. Ayın şekilde çiçek açmış veya meyve vermiş ağaçlar da fevkalade sayılırlar. Buna karşılık rüyasında yemyeşil bir ağaca balta vuran veya bunu kesen kimse bir kötülük edecektir. Bu yüzden de üzülecektir. Rüyada yeşli bir ağacı veya çiçekli, meyveli bir ağacı kesmek insanın bile bile yanlış bir yola sapması, bu yüzden de türlü sıkıntıya düşmesi olarak yorum getirilir.

Ağaç ile İlgili Aramalar: ağaç, ağaç görmek, ağaç rüya tabiri, ağaç rüya tabirleri, rüya tabiri ağaç, rüyada ağaç, rüyada ağaç görmekRüya TabirleriRüya Tabiri

Facebook"
Rüyada Ağaç Kesmek Görmek
15 Ekim 2014, 2.117 kere okundu.
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan

Gördüğün Rüyayı Anlat
Current month ye@r day *

 1. Yazar: DUYGU | 15 Ekim 2014 5:18 pm

  Ohhh içim rahatladı bu yorumu okuyunca. Ben daha kötü birşey bekliyordum.

 2. Yazar: AYTEK | 15 Ekim 2014 10:49 pm

  Bu sitede okuduğum yorumlar ile moralim düzeliyor. Hem gerçekçi hem de olumlu yorumlar var.

 3. Yazar: KAMER | 15 Ekim 2014 10:49 pm

  Rüyamı yorumlamama yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. Sitenizi sürekli takip ediyorum.

 4. Yazar: SENA | 15 Ekim 2014 12:37 am

  Rüyalarıma islami olarak cevaplar buldum, teşekkür ediyorum size. Diyanet rüya tabirleri sitesi alanında çok güzel gerçekten.

 5. Yazar: SONGÜZ | 15 Ekim 2014 12:37 am

  Her gece rüya görüyorum ama sabah kalktığımda gördüklerimi hatırlamıyorum. Niye böyle oluyor anlamadım. Şimdi aklıma gelecek gibi ama yok gelmiyo.

 6. Yazar: FERRUH | 15 Ekim 2014 6:06 pm

  Diyanet rüya tabirleri sitesi çok güzel. Gece rüyamda gördüklerimi buradan bakarak islami olarak yorumluyorum. Teşekkürler. Güzel bir yorum ve bana gereken cevabı aldım.

 7. Yazar: İLTER | 15 Ekim 2014 1:29 pm

  Bu rüya hakkında daha çok rüya yorumu istiyorum.

 8. Yazar: HÜSAM | 15 Ekim 2014 1:29 pm

  Rüyalarıma islami olarak cevaplar buldum, teşekkür ediyorum size. Diyanet rüya tabirleri sitesi alanında çok güzel gerçekten.


Bu site ana konu olarak diyanet rüya tabirleri ve islami rüya tabirleri konularını ele alır.
Ayrıca bütün rüya tabirlerinin yorumlarını sitemizde bulabilirsiniz. (Site Haritası)
Google+