Rüyada Arpa Görmek

İslami Rüya Tabirleri, Rüyada Arpa Görmek Nasıl Yorumlanır, Rüyada Arpa Görmek İslami Rüya Tabiri, Rüyada Arpa Görmek Dini Yorumu

Rüyanızda gördüğünüz Arpa ile ilgili rüya yorumlarını çeşitli kaynak sitelerden sizler için düzenledik. Rüyada Arpa Görmek ile ilgili en doğru ve gerçekçi rüya tabirlerini sizlere sunuyoruz.

Unutmayın ki rüya ile âmel edilmez. En doğru rüya tabirlerinin adresi.SİTEMİZDE YAPILMIŞ BÜTÜN RÜYA TABİRLERİ PSİKOLOJİK KAYNAKLARA GÖRE YAPILMIŞTIR. İSLAMİ, DİNİ YA DA DİYANET RÜYA TABİRLERİ ANCAK KİŞİYE ÖZEL EHİL KİŞİLER TARAFINDAN TABİR EDİLEBİLİR. BU SİTEDEN OKUDUĞUNUZ RÜYALARI İSLAMİ DEĞER OLARAK KABUL ETMEYİNİZ.

Arpa

Bedenle kazanılacak maldır. Arpayı buğdayla değişmek, değerli bir şeyi daha az değerli olanla değiştirmeye, Arpa satın almak mülke, Arpa ekmek İlahı hoşnutluğa ermeye, Arpa biçmek hac ve zekat gibi mali ibadetleri yerine getirmeye, Yaş ya da kuru arpa bolluğu sıhhat ve afiyettir. (Ayrıca Bakınız; Ekin Ekmek.)

Arpa yemek arkadaşlarınızla kavga edeceğinize; arpa ekmeği zenginliğe; arpa tarlası, kısmete ve bolluğa; yaş arpa, çok kazanca; arpa biçmek, mal almaya ve hacca gitmeye yorulur.

Arpa yemek arkadaşlarınızla kavga edeceğinize; arpa ekmeği zenginliğe; arpa tarlası, kısmete ve bolluğa; yaş arpa, çok kazanca; arpa biçmek, mal almaya ve hacca gitmeye yorulur.

Avucunda arpa olduğunu gören erkek, paraya kavuşur. Genç kızlar içinse büyük bir kısmet demektir. Genç bir kadının avucundaki arpa ise doğacak yeni bir çocuğu müjdeler. İri ve açık renkli bir arpa zenginlik, kısmet veya çocuğun hayırlı olduğunu müjdeler. Arpalar küçük, koyu renk veya bozuksa kısmette bir hayırsızlık var demektir. Tarlada boy atmış arpayı gören kişi ise muradına erecek demektir.

Rüyada arpa görmek hayirlidir. Bir tarlada arpa ektigini görmek hayir ve iyilik için bir cemiyete girecegine, sararan arpa basaklarini toplayip demet yaptigini görmek, yaptigi iyiliklerden ötürü kendisini bir cemiyete baskan seçeceklerine; Arpa basaklarini bir degirmende ögüttügünü görmek, yaptigi hayirlarin Allah (C.C.) katinda makbul olduguna ve büyük sevap yazildigina işaret eder. Bazilarina göre; rüyada arpa ektigini veya bir tarladan arpa biçtigini görmek yakinda tehlikeli bir hastaliga yakalanacagina işaret eder. Arpayi çuvallara koyup tasidigini görmek, bulundugu yerde salgin hastalik çikacagina delalet edeceğine yorum getirilir. Ibni Sirin’e göre; rüyada arpa görmek mala delalet edeceğine yorum getirilir. Bir rivayete göre arpa beyaz oldugu için gümüs para ile tabir edilir. Rüyada eline arpa geçtigini görmek, eline mal geçecegine işaret eder. Kuru, yas veya haslanmis arpa yedigini gören hayra erer. Kendisine arpa hediye edildigini veya verildigini görmek, kuvvete, sagliga ve hayra erisecegine delalet edeceğine yorum getirilir. Ebu Sait el-Vaiz’e göre; rüyada arpa görmek beden sagligi ile birlikte mal veya kisa ömürlü evlada işaret eder. Cafer’i Sadik’a göre (r.a); rüyada arpa görmek rizkla birlikte çok maldir. Rüyada arpa satin aldigini gören, ahreti dünyaya tercih eder. Satildigini gören ise dünyayi ahrete tercih eder. Ibni Kesir’e göre; arpa helal mala, hayir ve menfaate delalet edeceğine yorum getirilir. Iyi veya kötü her hali buna göre nispet edilmelidir. Bir baska rivayete görede: Rüyada arpa gören, az bir mesakkatle elde edilecek helal rizka isaret eder. Arpa aldigini görenin, alim bir çocugu olur. Ancak o çocugun ömrü kisa olur. Bazi tabirciler arpa, beden sagligiyla meydana gelecek maldir, dediler. Rüyada saticidan arpa almak, büyük bir mülke, zamaninda arpa biçmek, onunla hac ve zakatin ifa edilmesi lazim gelecek bir malin eline geçecegine isaret eder. Rüyada arpa eken kimse Allahu Teala’nin nzasi olan isi yapar. Arpa üzerinde veya arpa ekili bir yerde yürüyen kimse savasa katalacagina işaret eder. Rüyada arpa ekmek, kullarin ibadetleridir.Rüyada bugdayi arpa karsiliginda sattigini gören kimsenin, Kurani unutarak siirle mesgul olduguna delalet edeceğine yorum getirilir. Arpa üzerinde veya arpa ekili bir yerde yürüyen kimse cihadda bulunur.

Arpa görmek, berekettir , memnuniyet duyacağınız bir olayın gerçekleşeceğine işaret eder.

Bkz.rüyada yeşil arpa görmek, rüyadayeşilarpagörmek, arpa, rüyada arpa görmek, ruyada yeşil arpa tarlası ğörmek, rüyada yeşil arpa ekini görmek, rüyada yesil arpa, ruyada koy ekmegı almak, rüyada arpa ve mercimek görmek, ruya da yeşil arpa tarlaları görmek

Gördüğünüz rüyayı bize anlatın, yorumlayalım.

Rüya Tabirleri A

Rüya TabirleriRüya Tabiri

Facebook"
Rüyada Arpa Görmek
15 Ekim 2014, 335 kere okundu.
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan

Gördüğün Rüyayı Anlat
Current month ye@r day *

 1. Yazar: SERTUО | 15 Ekim 2014 9:59 am

  Rüya ile amel edilmez ama ben ne rüya görüyorum hemen çıkıyor. Ne güzel oluyor.

 2. Yazar: SERMİN | 15 Ekim 2014 5:20 pm

  İmam Nablusi’nin rüyam için yaptığı yorumu okudum. Teşekkürler.

 3. Yazar: PERİ | 15 Ekim 2014 5:30 pm

  İslami rüya yorumu için diyanetruyatabirleri.com’a teşekkür ederim.

 4. Yazar: SEÇİL | 15 Ekim 2014 8:46 pm

  Diyanet Rüya Tabirleri yazınca Google’da bu site dikkatimi çekti. Çok güzel site.


Bu site ana konu olarak diyanet rüya tabirleri ve islami rüya tabirleri konularını ele alır.
Ayrıca bütün rüya tabirlerinin yorumlarını sitemizde bulabilirsiniz. (Site Haritası)
Google+