Rüyada Tavan Görmek

İslami Rüya Tabirleri, Rüyada Tavan Görmek Ne Anlama Gelir, Rüyada Tavan Görmek Diyanet Rüya Tabiri, Rüyada Tavan Görmek İslami Yorumu

Rüyanızda gördüğünüz Tavan ile ilgili rüya yorumlarını çeşitli kaynak sitelerden sizler için bir araya getirdik. Rüyada Tavan Görmek ile ilgili en doğru ve gerçekçi rüya tabirlerini sizlere sunuyoruz.

Unutmayın ki rüya ile âmel edilmez. En doğru rüya tabirlerinin adresi.SİTEMİZDE YAPILMIŞ BÜTÜN RÜYA TABİRLERİ PSİKOLOJİK KAYNAKLARA GÖRE YAPILMIŞTIR. İSLAMİ, DİNİ YA DA DİYANET RÜYA TABİRLERİ ANCAK KİŞİYE ÖZEL EHİL KİŞİLER TARAFINDAN TABİR EDİLEBİLİR. BU SİTEDEN OKUDUĞUNUZ RÜYALARI İSLAMİ DEĞER OLARAK KABUL ETMEYİNİZ.
Rüyada Tavan Görmek

* Değerli bir adama. Ahşap tavan gururlu, toprak tavan mütevazi insana, beton tavan kaba saba insana. Tavanın çökmesi afete yahut evin erkeğinin vefatına. Tavandan üzerine bir şey düşmesi korku ve üzüntüye, tavanda görülen çatlaklık gün ışığı yahut gökyüzü görülürse hayra, manevi derecelere.

* Rüyada Tavandan su aktığını görmek kendinin veya bir yakınının gözyaşının akacağına . Tavanın hasar görmesi nimetin azalmasına. Açık renkli ve berrak tavan mutululuğa ve iç huzuruna; kirli ve koyu renk tavan iç sıkıntısına. Tavana çıkıp oradan inememek hapse girmeye delalet edeceğine yorum getirilir.

Ayrıca Bakınız: Tavan Arası , Rüyada Ev Görmek

* Tavanın yüksek olması ferahlık, huzur, mevki, nüfustur.

* Evinin tavanının yıkıldığını görmek, o evde oturanların veya ev sahibinin ölümüne delalet edeceğine yorum getirilir. Tavanın aktığını veya damladığını görmek, bir ölü için ağlamaya veya bir hasta için dua etmeye; tavanın toprak veya kiremitlerinin uçtuğunu görmek, malı giderek fakir düşmeye, elinden nimetinin alınmasına; tavanın üzerinde ot bittiğini görmek, bir takım kimselerin hilesine kapılmaya; tavanın yarıldığını görmek, istenmeyen bir işin yapılmasına delalet edeceğine yorum getirilir.

* Bazı tabircilere göre; tavanın güzel ve süslü olması, sahibinin büyük bir mevki sahibi olduğuna; tavanın çökmesi büyük bir musibete işaret eder.

* Ebu Sait El-Vaiz’e göre, evin tavanı eğer tahtadan ise yüksek mevkii olan bir adama delalet edeceğine yorum getirilir. Bir tavan altına girip gök yüzünü göremediğini görmek, evine hırsız girmesine, tavan direklerinin kırılması kötü bir akrabanın ölmesi demektir.
* Abdulgani Nablüsi’ye göre; rüyada tavan görmek, iyi kalpli bir erkekle tabir olunur. Bir evin tavanının yıkılmak üzere olduğunu gören, böyle bir kimse tarafından korkutulur. Tavandan toprak dökülerek elbisesini kirlettiğini görenin, eline mal geçer. Tavanın direklerinden birisinin kırıldığını görmek, bir felaket sonunda ev halkının ölümüne delalet edeceğine yorum getirilir.
ı
* Rüyasında tavanın üstüne çıktığını, inmek istediği halde inemediğini gören, hapse girer. Tavanın tahtalarını tutmakta olan çatı direği kötü, fakat yüksek bir mevki sahibi bir kimse ile tabir olunur. Bu direğin kırıldığını görmek, o zatın ölümüne; kırılmayarak sadece yerinden düştüğünü görmek de işinden atılmasına işaret eder. Oda tavanının başına yıkıldığını ve kendi de altında kaldığını gören, azap ve musibete uğrar. Odanın tavanının altında yıldızları görenin evi yıkılır.

* Aralıklarından gökyüzünün göründüğü bir tavanın altına girdiğini görenin evine akrabasından biri girerek bazı kıymetli şeylerini çalar. Evinin tavanının yıkıldığını gören ölür.

Bir başka rivayete göre de:
* Rüyada görülen tavan kadri yüce bir adamdır. Eğer tavan ağaçtan ise o gururlu bir adamdır. Rüyada tavanı kendi üzerine düşüyor gibi gören kimseye kadri yüce bir kimse tarafından korku erişir. Bir evin tavanından kendi üzerine toprak düştüğünü ve elbiselerine dokunduğunu gören kimse korkudan sonra mala nail olur.

* Eğer rüyada evin tavanının ağacının kırıldığını görse, gökten inecek bir afet ve bela sebebiyle ev sahibinin öleceğine işaret eder. Bir kimse rüyada evinin tavanına girdiğin ve oradan gökyüzünün görülmez olduğunu görse, o kimsenin evine hırsız girer ve eşyalarını çalar.

* Bir kimse evinin tavanının yıkıldığını görse ev sahibinin öleceğine işaret eder. Bir kimse rüyada evinin damladığını görse o evde bir hasta veya bir ölü üzerine ağlanacağına işaret eder. Rüyada evinin tavanında olduğunu ve oradan inmek istediği halde inemediğini gören kimse hapse gireceğine işaret eder.

Bkz. rüyada tavandan su aktığını görmek, rüyada evin tavanından su akması, rüyada çatı akması, rüyada tavan yıkılması, rüyada çatıdan su akması, rüyada evin tavanının akması, rüyada tavan çökmesi görmek, rüyada catı yıkılması, ruyada evin catisindan su akmasi, rüya tabirleri tavandan su akması

Gördüğünüz rüyayı bize anlatın, yorumlayalım.

Kategori Rüya Tabirleri T
Etiketler: rüyada tavan görmek, rüyada tavanın aktığını görmek, rüyada tavanın çökmesi, rüyada tavanın yıkıldığını görmek, rüyada tavanın yıkılması

Rüya TabirleriRüya Tabiri

Facebook"
Rüyada Tavan Görmek
4 Eylül 2014, 2.945 kere okundu.
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan

Gördüğün Rüyayı Anlat
Current month ye@r day *

 1. Yazar: İNAN | 4 Eylül 2014 7:48 am

  Rüyalarımı hatırlayabilsem islami rüya tabirlerine de bakacağım ama hatırlayamıyorum.

 2. Yazar: IŞIL | 4 Eylül 2014 7:06 am

  Rüyamda gördüm ama çok korkmuştum anlamı o kadar da kötü değilmiş.

 3. Yazar: BURKHAN | 4 Eylül 2014 10:01 pm

  İmam Nablusi ve Kenzul Menam islami rüya tabirleri çok güzel. Hergün gördüğüm rüyalara buradan bakıyorum.

 4. Yazar: MEHMET LÜTFİ YILMAZ | 4 Eylül 2014 10:34 am

  tavanın duvara yakın kısmından iki ayrı yerde aktığını birisinin damlalar şeklinde aktığıını ve kesindiğini diğer akıntının sürekli idi akan tavanın altına kova tuttum kovaya akan su dolarken kesildi


Bu site ana konu olarak diyanet rüya tabirleri ve islami rüya tabirleri konularını ele alır.
Ayrıca bütün rüya tabirlerinin yorumlarını sitemizde bulabilirsiniz. (Site Haritası)
Google+