Rüyada Toprak Görmek

Diyanet Rüya Tabirleri, Rüyada Toprak Görmek Nasıl Yorumlanır, Rüyada Toprak Görmek Dini Rüya Tabiri, Rüyada Toprak Görmek Dini Yorumu

Rüyanızda gördüğünüz Toprak ile ilgili rüya yorumlarını çeşitli kaynak sitelerden sizler için düzenledik. Rüyada Toprak Görmek ile ilgili en doğru ve gerçekçi rüya tabirlerini sizlere sunuyoruz.

Unutmayın ki rüya ile âmel edilmez. En güvenilir rüya tabirlerinin adresi.SİTEMİZDE YAPILMIŞ BÜTÜN RÜYA TABİRLERİ PSİKOLOJİK KAYNAKLARA GÖRE YAPILMIŞTIR. İSLAMİ, DİNİ YA DA DİYANET RÜYA TABİRLERİ ANCAK KİŞİYE ÖZEL EHİL KİŞİLER TARAFINDAN TABİR EDİLEBİLİR. BU SİTEDEN OKUDUĞUNUZ RÜYALARI İSLAMİ DEĞER OLARAK KABUL ETMEYİNİZ.

Toprak

* Toprak insana ve onun varlığını sürdürmek için ihtiyaç duyduğu şeylerin tümüne; insanın ömrü ve hayatına, rızka, ziraate, açlık ve tokluğa. Temiz ve güzel toprak üzerine oturmak mutluğa ve yardım görmeye. Toprak bazen din hususunda şüpheye düşmeye yahut insanın varacağı son yere. Hastanın toprak kazması ölmesine, yolcununki kazancına, bekarın tıprak kazması evlenmesine.

* Toprak olduğunu görmek kibrini kırmaya, inzivaya çekilmeye yahut insanlar nezdinde değer ve kıymetinin iyice artmasına. Elindeki veyaüzerindeki toprağı silkelemek zengin için mal telefine, yoksul için borcunu ödemeye, emaneti sahibine vermeye, Toprakla her çeşit muamele kazanca ve dünyalığa delalet edeceğine yorum getirilir.

Ayrıca Bakınız: Toprak Kazmak, Yer Yeryüzü

* Güzel haberlerin simgesidir. Eğer toprak kuru ve verimsiz görünüyorsa zor günler geçireceğiniz anlamına gelir. Açlık veya hastalık görebilirsiniz.

* Rüyada toprak bolluk, mal, güven, çalışma hayatında huzur, yuvada huzur, ev, mülk anlamlarına gelir. Toprak çamur olmamışsa her zaman iyi durumu işaret eder.

* Rüyada toprak görmek, mal ile tabir olunur. Evinde bir küme toprak olduğunu gören, zahmetsiz para kazanır. Tabirciler; sarı toprak altın, beyaz toprak gümüş, kırmızı toprak bakır paraya, siyah toprak kara paraya delalet edeceğine yorum getirilir diyorlar. Üzerine bulaşan toprağı silkelediğini gören, parasını boşa harcar.

* Toprak yediğini veya toprağı toplayıp bir tarafa küme ederek sakladığını görmek çok kazanca delildir. Bir kabın içine koymuş olduğu toprağı azalmış görmek, ev halkının kendisine hıyanet ettiklerine; bir küpe veya saksıya toprak koyup sakladığını görmek, çoluk çocuğu için mal ve para biriktirdiğine; rüzgarın bir yerden toprağı kaldırıp, başka bir yere savurduğunu görmek, o yerde zulümle halkın mal ve mülkünün zayi olacağına.

* Peygamberimiz (SAV) Efendimizin türbe-i şeriflerinde bulunan topraktan yediğini görmek hacca gideceğine delalettir.

* Cafer-i Sadık’a (RA) göre, rüyada toprak görmek, beş şekilde tabir olunur: mal, menfaat, iş, dünya, geçim.

Bir başka rivayete göre de:
* Toprak insanlara işaret eder. Bazı kere hayvanlara, dünyaya ve dünyadaki mahlukata işaret eder. Toprak, fakire, ölüye ve kabre işaret eder. Bundan dolayı bir kimse bir yeri kazsa ve toprağını çıkarsa, hasta ise veya yanında hasta kimsesi varsa o yer onlarin kabri olur. Yolcunun kazdığı yer onun yolculuğu, kazdığı toprak da kazanacağı mal ve menfaattir.

* Elinden ve üzerinden toprağı silkeleyip yere düşüren kimse zenginse malı gider ve ihtiyaç sahibi olur. Borçlu veya elinde bir emaneti varsa, borcunu öder, emaneti sahibine verir ve bundan sonra elindeki bütün malı gidip toprağa girer.

* Elini toprağa vurmak ve toprağı karıştırmak, dövüşmeye, ortaklığa ve kazanca işaret eder. Toprak üzerinde gezmek veya bastonla yere vurmak hayırlı yolculuğa işaret eder.

* Bazı tabirciler toprakta yürümek, mal talep etmektir. Bundan dolayı toprağı biriktirse veya yese mal biriktirir ve eline mal geçer. Toprak başkasınınsa mal da başkası içindir. Topraktan bir şey yüklense, yüklediği kadar menfaata uğrar. Rüyada evini sürüp evden toprak yığsa hile ile hanımından mal alır. Toprağı kendi han ve dükkanından biriktirse geçiminden artırarak mal biriktirir. Avucuna toprak doldurup yürüdügünü görse eline mal geçer.

* Evinin bacasından toprak süpürüp dışarı attığını görse, hanımının malı gider. Gökten çok olmamak üzere toprak yağdığını görmek hayırdır ve bir zararı yoktur. Kendi evinin yıkılıp, toz ve topraktan kendisine bir şey değdiğini gören kimse, mirastan mal alır. Toprağı başının üzerine koyduysa çirkin bir yolla eline mal geçer.

* Bir kimsenin üzerine, basma, gözüne v.s. birisinin toprak serptiğini görmek, toprağı serpen kimse, toprak serpileni kendi arzusuna uydurmak için ona mal intak etmesine işaret eder. Gökten yağan toprak çok olursa gelecek azabla tabir edilir. Dükkanını süpürüp toprağını kumaş ve emtia ile beraber dışarı çıkardığını görmek, bir yerden diğer yere göç etmeye işaret eder. Toprak insanın ömrü ve hayatıdır. Toprak, rızka, ziraata, açlık ve yardıma işaret eder.

* Temiz ve güzel toprak üzerine oturmak saadet ve yardıma işaret eder. Toprak görmek ve teyemmüm gerektiren çetin yolculuğa işaret eder. Toprak görmek ihtiyaçların çabukça giderilmesine ve vaadinin yerine getirilmesine işaret eder. Servet sahibi kimse malının yanında ve üzerinde toprak olduğunu görse malı helak olur.

* Güzel haberlerin simgesidir. Eğer toprak kuru ve verimsiz görünüyorsa, zor günler geçireceğiniz anlamına gelir. Açlık veya hastalık görebilirsiniz.

* Rüyada toprak görmek; mala, bol kazanca, üzerindeki yoprağı silktiğini görmek; malını harcamaya, rüzgarın toprağı uçurduğunu görmek; o yöre halkının zulüm görerek fakirlik çekeceğine, toprak kazmak; kazançlı bir işe başlamaya işaret eder.

Bkz. ruyada toprak gormek, rüyada toprak, rüyada saksıda toprak görmek, rüyada toprak süpürmek, rüya tabirleri toprak görmek, rüyada toprak ev görmek, rüyada yeşil toprak görmek, rüya tabirleri toprak, rüyada kızıl toprak görmek, rüyada toprak yediğini görmek

Gördüğünüz rüyayı bize anlatın, yorumlayalım.

Kategori Rüya Tabirleri T
Etiketler: rüyada toprak, rüyada toprak görmek, rüyada toprak kazdığını görmek, rüyada toprak kazmak, rüyada toprakta yürüdüğünü görmek, rüyada toprakta yürümek

Rüya TabirleriRüya Tabiri

Facebook"
Rüyada Toprak Görmek
21 Ekim 2014, 388 kere okundu.
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan

Gördüğün Rüyayı Anlat
Current month ye@r day *

 1. Yazar: SİMİRNA | 21 Ekim 2014 2:46 am

  Rüyamda gördüğüm şeyden sonra çok korkmuştum ama tabiri iyiymiş. Böyle anlamlı ve detaylı yorum çok güzel.

 2. Yazar: BAHAR | 21 Ekim 2014 2:46 am

  İslami rüya yorumları hakkında site arıyordum. Bu sitede bir çok rüyamı buldum ve tabirini okudum.

 3. Yazar: TAYYİP | 21 Ekim 2014 2:28 am

  Rüyamda gördüğüm şeyden sonra çok korkmuştum ama tabiri iyiymiş. Böyle anlamlı ve detaylı yorum çok güzel.

 4. Yazar: ÇAKIL | 21 Ekim 2014 11:43 pm

  Rüyalarıma islami olarak cevaplar buldum, teşekkür ediyorum size. Diyanet rüya tabirleri sitesi alanında çok güzel gerçekten.

 5. Yazar: CANEDA | 21 Ekim 2014 1:27 am

  Rüyalarımın islami tabirlerini diyanet rüya tabirleri sitesi http://www.diyanetruyatabir.com sitesinde her zaman buluyorum, teşekkür ediyorum çok güzelsiniz böyle devam edin.

 6. Yazar: AKAY | 21 Ekim 2014 11:42 am

  Ohhh içim rahatladı bu yorumu okuyunca. Ben daha kötü birşey bekliyordum.

 7. Yazar: RESUL | 21 Ekim 2014 3:18 am

  Rüyalarımın islami tabirlerini diyanet rüya tabirleri sitesi http://www.diyanetruyatabir.com sitesinde her zaman buluyorum, teşekkür ediyorum çok güzelsiniz böyle devam edin.

 8. Yazar: KAYA | 21 Ekim 2014 3:18 am

  Rüya tabirleriniz çok güzel. Sürekli takip ediyorum.

 9. Yazar: ERDEM | 21 Ekim 2014 8:50 am

  Rüya tabirleriniz çok güzel. Sürekli takip ediyorum.


Bu site ana konu olarak diyanet rüya tabirleri ve islami rüya tabirleri konularını ele alır.
Ayrıca bütün rüya tabirlerinin yorumlarını sitemizde bulabilirsiniz. (Site Haritası)
Google+